16. ročník MODEL HOBBY 2007


Místo konání:

PVA Letňany, Beranových 667, Praha 9 – Letňany

Hala číslo 2 a 6

Pořádá a zve:

Dart, spol. s.r.o., expo.model-hobby.cz

Veletrh a vystavovatelé

V době uzávěrky tohoto čísla bylo přihlášeno celkem 97 vystavovatelů. Oproti loňskému ročníku narostla hlavně výstavní plocha, návštěvníci se mohou těšit i na nové firmy, které se letos zúčastňují Model Hobby poprvé. Seznam všech vystavovatelů a výkresy výstavních ploch budou v příštím MHM

Novinky letošního ročníku:

Prodejní boxy

V uplynulých letech bylo slyšet stesky, že veletrh Model Hobby je pro malé firmy je veletrh drahý,

Pořadatel na to letos reaguje tím, že pro ty, kterým stačí malá výstavní plocha za málo peněz připravil unifikované prodejní boxy. Cena boxu se vším všudy je na celou dobu veletrhu pouhých 3 300, - Kč. Zhrnuje pronájem výstavní plochy, stavbu prodejního boxu, který tvoří prodejní pult a zástěna a vstupenku na všechny dny.

Burza

Dalším steskem z řad návštěvníků bylo, že na veletrhu není prostor pro výměnu, prodej, či nákup modelářských potřeb pro „obyčejné“ lidi – nepodnikatele, nevýrobce a neobchodníky - tedy něco jako burza. A tak letos poprvé se souběžně s veletrhem Model Hobby uskuteční Modelářská sběratelská burza, která je určena všem, kteří chtějí prodávat, vyměňovat či kupovat modelářské a sběratelské věci. Burza proběhne v sobotu a v neděli, tedy 29.9. a 30.9. v areálu PVA. Více informací o burze, podmínky účasti a ceny najdete na stánkách: www.model-hobby.cz/CZ/veletrh/burza.html.

Otvírací doba:

Veletrh je po všechny dny otevřen pro veřejnost.

27. – 29.9. 2007 10:00 – 18:00 hod.

30.9. 2007 10:00 – 16:00 hod.

Pokladny budou otevřeny od 10:00 do 17:30 hod., v neděli do 15:30 hod.

Vstupné:

základní 100 Kč, děti 6-10 let 50 Kč, rodinné (2 dospělí a 2 děti 6-10 let) 240 Kč, děti do 6 let a ZTP zdarma

Doprava na veletrh Model Hobby 2007

Městská hromadná doprava (MHD):

Autobusem od zastávek metra:

Metro trasa B: Zastávka Vysočanská – linky č. 158, 166, 195, 305, 348, 351, 365 a 366

Zastávka Palmovka – linky č. 140, 233 a 274

Metro trasa C: Zastávka Ládví – linky č. 156 a 186

Zastávka Nádraží Holešovice – linka č. 210

Všechny linky jedou do stanice Výstaviště Letňany, která je přímo u vchodu do areálu. Pozor: Zastávka je na znamení! Cena jízdného podléhá ceníku Pražské integrované dopravy (PID). Více info na www.dpp.cz.

Letos bude pro návštěvníky připravena veletržní linka číslo 758, která bude jezdit ze stanic Českomoravská a Vysočanská.

Automobilem

Výstaviště se nachází na severním okraji Prahy a leží na tzv. "Průmyslovém okruhu", který spojuje všechny hlavní příjezdové komunikace: D 8 (Teplice), D 11 (Poděbrady), D 1 (Brno), D 5 (Plzeň), E 65 (Mladá Boleslav), R 4 (Strakonice), E 48 (Karlovy Vary). Automobily se tak vyhnou přetížené centrální zoně města.

Z Ústí nad Labem, Teplic, České Lípy a Mělníka - dálnice D 8, odbočka Letňany (Brno, Plzeň) na Pražský okruh a přímo k nové mimoúrovňové křižovatce u PVA.
Z Mladé Boleslavi, Liberce a Turnova - silnicí E 65 na Černý most, dále stále směr Teplice až na novou mimoúrovňovou křižovatku u PVA.
Z Hradce Králové a Poděbrad - dálnicí D 11, vpravo na Černý most, odtud stejně jako od Mladé Boleslavi a Liberce.
Z Kutné Hory a Říčan - silnicí č. 2 do Štěrbohol, dále směr Teplice po Pražském okruhu až k mimoúrovňové křižovatce u PVA.
Z Brna a Českých Budějovic - dálnicí D 1 na hranici Prahy, odbočit směr Teplice, Ostatní tranzit po Pražském okruhu až k nové mimoúrovňové křižovatce u PVA.
Ze Strakonic - silnice R 4, přes Barrandovský most na Pražský okruh a stále směr Teplice až na novou mimoúrovňovou křižovatku u PVA.
Z Plzně - dálnicí D 5, odbočit před Zličínem na Brno, Teplice, pokračovat po Pražském okruhu směr Teplice přímo k nové mimoúrovňové křižovatce u PVA.
Z Karlových Varů - silnicí E 48 na Pražský okruh směr Brno, Teplice, Ostatní tranzit , dále směr Teplice přímo k PVA.
Z Chomutova a Slaného - silnicí R 7 pokračovat na Pražský okruh přes Barrandovský most směr Teplice přímo k PVA.
Nedoporučujeme trasu přes Dejvice a Letnou!

Doprovodný program na veletrhu Model Hobby 2007

Stejně jako v loňském roce, i letos je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Ten bude realizován v hale číslo 6, a tak věříme, že si každý přijde na své.

A na co se můžete těšit?

RC Trucky

Letos nabízí modelářský klub RC Truck Hradec Králové přehlídku rádiem řízených trucků, stavební a vojenské techniky na více než 260 m2, lze tedy očekávat zajímavou podívanou.

RC Drift

Kategorie RC aut, kterou bylo možné vidět poprvé na loňském ročníku. Úkolem řidičů je projíždět danou dráhu ve smyku, tzv. driftu. Neopakovatelná podívaná nejen na ukázky perfektního projetí tratě, ale i závodů dvojic driftařů. V sobotu 29.9. 2007 se pojede poslední závod sezóny v driftu. Více informací na www.rcdrift.cz. Jako bonus bude mít každý návštěvník možnost si tuto skvělou zábavu vyzkoušet na vlastní kůži.

RC Off-Road

Připravili jsme pro Vás ukázky rádiem řízených modelů off-roadů a monster trucků. Připraveny jsou skoky a další obtížné pasáže tratě.

RC auta

Ani RC modely silničních vozů nebudou ochuzeny. Na ploše se Vám budou předvádět modely rádiem řízených aut na připravené závodní dráze. Na ploše tak můžete vidět nejen ukázky modelářský klubů, ale budou zde i komerční prezentace modelů, které je možno zakoupit přímo na veletrhu.

SRC autodráha

Profesionální závodní dráha pro Slot Cars (dráhová auta) o délce 40 m. Každý návštěvník si může vyzkoušet a projet dráhu v co nejkratším čase.

Bazén pro RC modely lodí

I letos bude na veletrhu bazén pro rádiem řízené modely lodí. Ve spolupráci s kluby lodních modelářů jsou připraveny soutěže, ukázky lodí, výstava unikátních maket o délce až 5 metrů. Můžete se těšit na tahání nákladních lodí remorkéry, komerční předvádění modelů lodí, které bude možné na veletrhu zakoupit a nově na předvádění RC modelů plachetnic.

Letová plocha

Letová plocha pro rádiem řízené modely letadel, vrtulníků se stala tradiční součástí veletrhu. I letos můžete očekávat ukázky předních českých pilotů, komerční prezentaci vystavovatelů a jejich výrobků.

Novinkou v programu na letové ploše bude letos 1. ročník soutěže Model Air Race, který bude rozdělen do tří kategorií:

Model Air Race

Soutěž, která se nechala inspirovat světoznámým záved Red Bull Air Race. Modely musí proletět předem vytyčenou trať, na které na ně čekají barevně odlišené pylonové branky. Diváci se mohou těšit na rychlé průlety v tzv. nožovém letu, na akrobatické prvky a samozřejmě na závodní atmosféru, jelikož vyhrává ten, kdo trať zaletí nejrychleji a s co nejmenším počtem chyb.

Závody kolem pylonů

Velmi atraktivní podívaná díky rychlosti a létání modelů křídlo na křídlu. Pro piloty bude připravena trať, sestavená ze dvou pylonů. Nejrychlejší vyhrává.

Aeromuzikály

Létání na hudbu jednotlivců, či dvojic. Letadla létájí v předem dané choreografii a podívaná je o to přitažlivější. Dokonalé sladění hudby a modelářského umu.

Více informací o 1. ročníku soutěže Model Air Race se dozvíte na www.rcmania.cz a http://expo.model-hobby.cz

Model Hobby CUP

4. ročník soutěže stavitelů plastikových modelů, pořádaný modelářským klubem MK Černošice. Výstava plastikových modelů a ukázky stavby.

Expozice obřích modelů letadel

Vzhledem k velkému úspěchu v loňském roce, i letos jsme pro Vás připravili unikátní přehlídku obřích modelů letadel. Tyto modely byly poskytnuty soukromými modeláři z celé ČR a nikde jinde je nejspíš neuvidíte. Rozpětí některých modelů je větší než 10 metrů.

Expozice závodních speciálů Off-road a tuning aut

V rámci veletrhu Model Hobby 2007 se koná 2. off-road mítink 4x4 Cross Country, kde Vám budou předvedeny off-road speciály .

Ve spolupráci s Autotuning.cz Vám předvedeme i vozidla z této, čím dál tím více oblíbené, kategorie.

Dále budete mít možnost si vyzkoušet různé modely na stáncích vystavovatelů, kteří pro Vás připravili zajímavé ukázky a zápůjčky.

K oddechu Vám budou připravena kavárna Caffé Trombetta.Komentáře ke článku: [Přidat komentář]


Tento článek zatím nebyl komentován. Buďte první!