Co nového v našem e-shopu - Band 5 Westafrika 2007


Band 5 Westafrika 2007

1536 Stran

17 000  Obrázků

91 000 Ocenění

Obsah:

Bénin, Burkina Faso, Dahomey, Elfenbeinküste, Gambia, Ghana, Guinea, Guinea-Bissau, Kamerun, Kap Verde, Liberia, Mali, Mauretanien, Niger, Nigeria, Obervolta, Senegal, Sierra Leone, Togo, Tschad, Zentralafrikanische Republik.Katalog MICHEL Zámoří Západní Afrika 2007 nahrazuje na katalog Západní Afrika 2001/2002, který vyšel koncem léta 2001. Důležitá obsahová změna spočívá v tom, že země Čad, Ubangi-Šari a Středoafrická republika nejsou při novém rozdělení katalogů MICHEL Afrika již obsaženy ve svazku Západní Afrika, nýbrž byly převzaty do svazku 6 – Jižní a Střední Afrika. Nové vydání tohoto katalogu se plánuje na polovinu roku 2007.

 

I když nyní chybějí dvě aktivní země, zajistily zbývající země ještě téměř 200 stran katalogizací novinek. Přitom existují v tomto katalogu vedle zemí, které provozují vysoce úspornou výdajovou politiku, jiné země, u kterých se počet stránek díky novinkám téměř zdvojnásobil z 65 na více než 110. Přitom jsme byli nuceni konstatovat, že je stále obtížnější získávat filatelistické novinky ze západní Afriky a vyjasňovat jejich legalitu. Občanské války a jiné vnitropolitické problémy, které panovaly nebo panují v mnoha afrických zemích, tyto rešerše neusnadňují. Přesto se nám podařilo dosáhnout velmi dobrého stavu aktuálnosti, v některých případech bylo dokonce možné katalogizovat ještě známky z roku 2006.

 

Obsahově přepracovaná byla pro toto nové vydání zejména Libérie a francouzsky hovořící území. Textové opravy se však najdou i u jiných zemí v tomto katalogu. V celém katalogu bylo obnoveno nebo nově pořízeno několik set vyobrazení, zejména u státu Portugalská Guinea. A samozřejmě byla přepracována i ocenění, kterých je nyní cca 91.000.

 

V zásadě vykazují rostoucí tendenci, přičemž to platí zejména pro dopisní známky z koloniální doby jednotlivých území. Ale i známky z novější doby vykazují zčásti pozoruhodný nárůst cen. Vedle „obvyklých podezřelých“ jako např. raných emisí WWF z Gambie jsou to vedle jiných zvířecích motivů také vydání z oblastí motivů sportu, malířství, hudby nebo medicíny/přírodních věd. U zemí je zejména nutno zmínit Pobřeží slonoviny.

 

Katalogizace novinek, které byly publikovány v MICHEL-Rundschau do vydání 12/2006 včetně, byly přijaty do tohoto katalogu. K pokračování katalogizace novinek doporučujeme objednávku předplatného MICHEL-Rundschau od vydání 1/2007.

 

Na tomto katalogu spolupracovalo mnoho spolupracovníků z tuzemska i ze zahraničí, do katalogu bylo rovněž zapracováno mnoho odkazů z dopisů od čtenářů. Za tuto nezištnou pomoc na tomto místě mnohokrát děkujeme.

 

Doufáme, že se Vám tento katalog bude líbit a přejeme Vám mnoho radosti při práci se sbírkou.

 

Zdroj : SCHWANEBERGER VERLAG GMBH ( Katalog Západní Afrika 2007 )

 


Komentáře ke článku: [Přidat komentář]


Tento článek zatím nebyl komentován. Buďte první!