Internetové aukce rájem podvodníků


Bohužel je to tak. Internetové aukce se stávají rájem podvodníků. Jako provozovatel několika internetových stránek se snažím sběratelům co nejvíce pomáhat.

Sběratel.com diskuze - dobrý zdroj pro všechny sběratele. Vyplatí se sledovat. Upozorňuje na podvodníky a aukce s cílem a záměrem podvést kupující.

Dobrým příkladem může být třeba toto varování.

Největší aukcí v dnešní době je Aukro. Asi většina sběratelů zná. Právě na této aukci prodává desítky podvodníků. Jedním z nich je i tento prodejce, který nabízí aukci s tímto popisem.

Tiskové listy novotisků vzácných a hledaných známek. Čisté s lepem v perfektním stavu, hodnota 1 M má na okraji stopy po slepení. Katalogová cena originálních známek - pozor, držte se - 66.000,- EURO (šedesátšet tisíc euro !!!)

Pokud si text pozorně přečtete tak zjistíte, že prodejce nabízí novotisk a ne pravou známku. Bohužel se našlo několik lidí, kteří si text pozorně nepřečetli a přihodili. V psaní tohoto článku se cena dostala až na neuvěřitelných 24 100,00 Kč.

Dalším neuvěřitelným zjištěním je, že stejné aršíky se nabízejí na polské mutaci webu. A to přímo zde. Je sice pravdou, že podvod není tak výrazný (co se peněz týče), ale podvod to je!

Toto je pouze jediný nejvýraznější příklad z poslední doby. Takovýchto podvodů je mnohem více. Podívejte se třeba na odkazy zde a také tady.

Jaký je závěr? Já jako Zdeněk Jindra tímto oficiálně potvrzuji, že připravuji aukci výhradně pro sběratele. Podvodníci nejsou zvaní! Již brzo se můžete těšit na aukci, která konečně bude bezpečná a bez podvodníků. Budou se o ni starat desítky sběratelů v každém oboru. Heslo dne – sběratelé sobě.

Autor: Zdeněk JindraKomentáře ke článku: [Přidat komentář]


Tento článek zatím nebyl komentován. Buďte první!