Ochrana před otisky prstů


Dnes se budeme zabývat našimi prsty. Naše ruce vylučují pot a je na nich další paleta prvků, se kterými jsme přišly do kontaktu, a které mohou být kyselé. Když tyto prvky přeneseme na minci nevhodným zacházením, můžeme způsobit trvalou škodu na povrchu mince. Přišli jsme již do kontaktu s několika mincemi s otisky prstů. Nejenže dělají minci nevzhlednou, ale také mohou trvale poleptat povrch. Nejvyšší čas zabývat se otisky prstů.


Jestliže jsou otisky prstů čerstvé, mohou být odstraněny z povrchu mince. Když odstraňujete otisky prstů z mince, používejte tu nejmírnější možnou metodu. To bude udržovat minci v jejím, co nejvíce přirozeném stavu a uchová šanci na nepoškozený mincovní originální povrch nebo přírodní barvu. Je velký rozdíl mezi tím ponořovat minci v roztoku nebo leštit její povrch drsnou chemikálií. Zde je možnost poškodit povrch mince tím když se z chemikálie uvolní drobný kamínek pod látku, kterou leštíme.
Jak otisk prstů zraje, “zapadne” na minci .V těchto případech, mírné ponoření do roztoku může pomoci otisk odstranit. Jestliže je vše provedeno profesionálně, nezůstane na minci žádná stopa a minci je vrácen původní vzhled. Je také extrémně důležité, vhodně neutralizovat minci a zmenšit naděje na vyvíjení problémů v budoucnosti. Nemnoho ponoření ve velmi mírném kyselém roztoku nemůže mít žádný viditelný účinek na originalitě mince jestliže jsou kroky vykonávány vhodně a po koupání jste minci neutralizovali. O toto se raději nepokoušejte na měděných mincích.

Jestliže zbytky otisku prstů zůstanou na minci, mohou poleptat povrch. Pokud toto nastalo, je prakticky nemožné je odstranit bez drsného čištění nebo za použití silnějších kyselin, které téměř jistě poškodí natrvalo minci. Leptaný povrch nemůže být obnoven a bude jednotvárný a neživý. V těchto případech, je čištění snadno objeveno.
Když pochybujete o odstranění některých cizích materiálů na mincích, poraďte se radši s profesionálem. Škoda, kterou můžete způsobit nesprávným čištěním je téměř vždy neodvolatelná.
Snc.Komentáře ke článku: [Přidat komentář]

grsn | 19.04.2008 17:41:23
kreteni